Ürün Detayı

Kitap Tasarım

Ürün Kodu: KIT 3401

Kitap Tasarım ve Baskı

Kitap, çoğunlukla basılı, az da olsa el yazma kağıt yapraklarının bir araya getirilmesi suretiyle ortaya çıkarılan ve bir kapakla korunan, birçok sayfadan oluşan; insanların hislerini, fikirlerini, edindikleri bilgi, deneyim ve tespitlerini başkalarına bildirmek için kağıtlara yazdıkları eserlerdir.

Toplumun kağıttan hafızası olan kitaplar, her yaşta ve eğitim düzeyinde, davranışların olumlu yönde değişimine katkı sağlar, yeni deneyimler sunar ve akılcı hedeflere yönlendirir. Kimileri de bu nimeti kötüye kullanır. Bilginin, düşüncenin, fikrin, bilimin, inancın kaynağı olan kitaplar, hiç okuyamayan insanların bile evinde birden çok sayıda bulunur. Gelişen teknoloji ve öğretim materyallerine rağmen kitap herkes için hala vazgeçilmezdir

Kitabın içeriğine göre farklı ebat, farklı kağıt ve farklı cilt seçeneklerine ihtiyaç vardır. Genel kabul görmüş kitap ebadı 13x19,5 cm’dir. Düz metinler için 11x17 veya 9x 13 cm cep boyu, 13,5x21 cm büyük boy, çalışma kitapları için 16x23 cm, prestij kitaplar için 22x22 cm, soru bankaları ve test kitapları için 19x27 cm, diğer eğitim kitapları için ise 21x29,7 (A4) cm ebatları yaygın olarak kullanılmaktadır.

Kitaplarda türe, içeriğe ve toplam sayfa sayısına göre; iç sayfalarda 70-110 gr. 1. hamur, 55-70 gr. enzo, ivory veya 90-170 gr. kuşe kağıtlar yaygın olarak kullanılırken, kapak için 250 – 350 gr. arası amerikan bristol, japon bristol, kuşe ya da özel dokulu kağıtlar kullanılmaktadır. Kitap türüne göre sıvama, cilt bezi veya suni deri kapak uygulamaları da yapılmaktadır. Kitap ciltlerinde ise iplik dikiş, tel dikiş veya sıcak tutkal amerikan cilt kullanımı ön plana çıkarken, farklı malzemelerle de ciltleme işlemi yapılabilmektedir.

Size özel tasarım ve uygulaması yapılacak olan bu ürünümüz ile ilgili daha fazla bilgi almak ve değerli siparişinizi oluşturmak için lütfen iletişim bölümündeki telefon numaralarımızdan ya da iletişim formundan bize ulaşınız.